دستور پخت شیرینی ناپلئونی
0
شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونی از آن دسته شیرینی های خوشمزه و لذیذ است که به صورت لایه ای می باشد ک زیر لایه های ان بر اساس سلیقه با خامه و آجیل های مختلف پر می شود و اصالتا فرانسوی است که در ایران و بسیاری از کشوره های دیگر جهان طرفداران زیادی دارد که تهیه آن به صورت خانگی نیز امکان پذیر و نیاز به ابزار تخصصی ندارد.

دستور پخت این شیرینی توسط آنلاین شیرینی از بهترین و مجربترین قنادان اصفهان جمع آوری شده و در اختیار مشتریان عزیز قرار گرفته است.

مواد لازم

روغن جامد مخصوص :۲۵۰ گرم

آرد : ۵۰۰گرم

روغن مایع : ۵۰ گرم

آب یا شیر: ۱۵۰ گرم

تخم مرغ : ۲ عدد

نمک وجوهر لیمو : از هرکدام نوک قاشق چاخوری

خامه وپودر قند :مقداری برای تزیین

طرز تهیه

مرحله اول

تخم مرغ , وانیل, آب یا شیر و روغن مایع, نمک و جوهر لیمو را باهم مخلوط کرده, آرد را اضافه کرده خوب ورز داده تا خمیر یکدست شود .

مرحله دوم

خمیر را پهن کرده, روغن جامد را وسط خمیر پهن و شش ضربه با وردنه روی خمیر بزنید .مجددا خمیر را پهن کرده شش ضربه دیگر بزنید.

مرحله سوم

سپس خمیر آماده را به قطر حدود نیم سانت پهن کنید با چنگال چند سوراخ بزنید خمیر را میتوان برش نزده در کف سینی فر چید و هم میتوان با قالب گرد برش زده در فر بپزید .

مرحله چهارم

پس از پخته شدن و سرد شدن روی نان را خامه بکشید نان دوم را نیز روی آن گذاشته و خامه روی آن بکشید از نان های خرده شده روی آن ریخته و پودرقند را روی آن الک کنید اگر نان برش نزده بود میتوانید بصورت مربع برش بزنید.

دمای پخت: ۱۸۰ درجه سانتی گراد

زمان پخت: ۱ ساعت

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X